Do you wish to create the Association of Universities in Ukr
 
Who is online!
We have 96 guests online
Observ
eua
Головна сторінка PDF Print Write e-mail
Written by Anna N. Grabchak   
Friday, 23 December 2011 00:00

11-14 червня 2009 у місті Ялта, Автономна республіка Крим, була проведена міжнародна науково-практична конференція “Ольвійський Форум – 2009: стратегії України в геополітичному просторі”. Під час роботи конференції учасники підтримали рішення створити Всеукраїнську громадську організацію “Асоціація Університетів України”.

У межах конференції 12 червня у Лівадійському Палаці, де 64 роки тому лідери країн антигітлерівської коаліції підписали Декларацію про звільнену Європу, ректори та уповноважені особи українських та закордонних університетів, громадських організацій світу підписали Хартію Університетів України, Ольвійську Декларацію Університетів “Академічні свободи, університетська автономія, освіта і наука для сталого розвитку” та Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Ольвійської Декларації Університетів”.

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація Університетів України» (далі – Асоціація) – є всеукраїнською громадською організацією, яка об’єднує академічну спільноту. У своїй діяльності Асоціація керується положеннями Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum), принципами академічних свобод та університетської автономії, що висвітлені у Хартії Університетів України, Ольвійській Декларації Університетів і Рамках пріоритетних дій.

Членами Асоціації є вищі навчальні заклади та академічні інституції з України та закордону, які беруть зобов’язання перед Асоціацією активно здійснювати освітню політику з підтримки та реалізації академічних свобод та університетської автономії.

Метою діяльності Асоціації є створення правових та організаційних умов для здобуття реально діючих академічних свобод та університетської автономії, що сприятиме інтеграції України у європейський науково-освітній простір.

Одним із напрямів діяльності Асоціації є підготовка рекомендацій і пропозицій з питань законодавства у сфері вищої освіти та представлення їх на розгляд органам державної влади та управління, органам самоврядування, урядовим структурам.


Last Updated on Friday, 30 January 2015 12:03