Чи вважаєте Ви за доцільне створення Асоціації Університетів України ?
 
Observ
eua
1.1. ЗВЕРНЕННЯ ДО РЕКТОРІВ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ PDF Друк Написати листа

Шановний колего!

Національний університет “Києво-Могилянська академія” та Чорноморський державний університет імені Петра Могили з надією на те, що університети, уряди та народи країн світу, як ніколи раніше, мають усвідомити провідну та відповідальну роль університетів у розвитку науково-освітнього простору і неможливість успіху цієї ролі без надання університетам автономії та академічних свобод, звертаються до Вас із запрошенням до співпраці щодо:

  1. Створення Всеукраїнської наукової громадської організації “Асоціація Університетів України”;
  2. Дискусії з питань обговорення проектів Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта та Рамок пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”.

Діяльність Асоціації буде спрямована на створення правових та організаційних умов для здобуття реально діючих академічних свобод, університетської автономії шляхом узгодження  основних положень міжнародних та українських нормативних актів у сфері освіти, що забезпечує розвиток конкурентоспроможності системи університетської освіти України,   інтеґрацію у європейський науково-освітній простір.
Передбачається, що членами Асоціації мають стати вищі навчальні заклади, які беруть зобов’язання перед Асоціацією активно здійснювати освітню політику з підтримки та реалізації академічних свобод та університетської автономії, основні положення яких будуть висвітлені в Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта та Рамках пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”, що є розвитком положень Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum, 1988).
Створення Асоціації Університетів України, прийняття Хартії Університетів України та Рамок пріоритетних дій планується в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції “Ольвійський форум – 2009: стратегії України в геополітичному просторі”, яка відбудеться 11-14 червня 2009 р., санаторій “Курпати”, відділення “Дружба”, Ялта, Крим, Україна (План проведення НМК та НПС із проблем вищої освіти і науки ПВС у системі МОН України на 2009 рік, п. 70, стор. 11).
Чекаємо на Ваші пропозиції та зауваження до проектів Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”, Рамок пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України” до 30.04.2009 р.
Сподіваємося, по можливості, на оперативну та позитивну відповідь з боку Вашого університету та на Вашу активну участь щодо реалізації даного проекту.

 

З повагою,
Голова оргкомітету                                                                                      В.С. Брюховецький

 

Президент НаУКМА                                                                                   С.М. Квіт

 

Ректор ЧДУ імені Петра Могили                                                              Л.П. Клименко