Чи вважаєте Ви за доцільне створення Асоціації Університетів України ?
 
Observ
eua
1.2. КРОКИ НА ШЛЯХУ ДО УКЛАДАННЯ ХАРТІЇ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ PDF Друк Написати листа

Динамічний розвиток світу обумовлює необхідність змін у системі вищої освіти України. І ці зміни потрібно робити спільними діями вищих навчальних закладів.
Ректорами провідних університетів України за підтримки Міністерства освіти і науки України на цьому шляху вже пройдено багато кроків (розділ 4).
Важливо нагадати приклад послідовних дій на шляху об’єднання університетів у Європі через утворення Європейської Асоціації Університетів (European University Association, EUA), як результат злиття Асоціації Європейських Університетів (Association of European Universities, CRE) і Конфедерації Конференцій Ректорів Європейського Союзу (Confederation of European Union Rectors’ Conferences), яке відбулося у місті Саламанка, Іспанія, 31березня 2001року.
У січні 2009 року Міністром освіти і науки України Вакарчуком Іваном Олександровичем запропоновано утворити на демократичних засадах громадську самоврядну організацію “Конференція ректорів вищих навчальних закладів України.
Національний університет “Києво-Могилянська академія” та Чорноморський державний університет імені Петра Могили пропонують підтримати пропозицію МОН України по співпраці університетів у вигляді утворення Всеукраїнської громадської наукової організації “Асоціація Університетів України”.
Після підписання у Болоньї рядом ректорів українських університету Великої Хартії Університетів виникла ідея щодо об’єднання університетів Україні шляхом створення Асоціації за існуючою світовою практикою. Саме тому ініціативною групою співробітників Чорноморського державного університету імені Петра Могили розроблені проекти Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта” та Рамок пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”.
Висловлюючи надію на те, що університети, уряди та народи країн світу, як ніколи раніше, мають усвідомити провідну та відповідальну роль університетів у розвитку науково-освітнього простору і неможливість успіху цієї ролі без надання університетам автономії та академічних свобод, пропонуємо колегіально відпрацювати проекти Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта та Рамок пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”.
Об’єднання в Асоціацію Університетів України тих, хто поділяє принципи Великої Хартії Університетів, є членами Європейської Асоціації Університетів та тих, хто відчуває відповідальність за зміни в університетах – це спроба об’єднати творчій потенціал університетів у вільне об’єднання, яке в умовах академічної свободи та університетської автономії може стати співавтором, а не лише “реалізатором” ідей інших, тих украй необхідних змін, що потребує університетська освіта України сьогодні.
Діяльність Асоціації Університетів України буде спрямована на створення правових та організаційних умов для здобуття реально діючих академічних свобод, університетської     автономії шляхом приведення у відповідність основних положень міжнародних та україн-ських нормативних актах у сфері освіти, що забезпечує розвиток конкурентоспроможності системи університетської освіти України, інтеграцію у європейський науково-освітній        простір.
Передбачається, що членами Асоціації Університетів України мають стати вищі навчальні заклади, наукові інституції та громадські об’єднання, ті, що здійснюють свою діяльність в освітній сфері, які беруть зобов’язання перед Асоціацією активно здійснювати освітню політику з підтримки та реалізації академічних свобод та університетської автономії, основні положення яких будуть висвітленні у Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”. Окреслення кроків зі втілення принципів, проголошених у Хартії Університетів України висвітлено у Рамках пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”.
Для створення Асоціації Університетів України, прийняття Хартії Університетів України та Рамок пріоритетних дій планується проведення зустрічі ректорів у межах Міжнародної науково-практичної конференції “Ольвійський форум – 2009: стратегії України в геополітичному просторі”, яка відбудеться 11-14червня 2009р., санаторій “Курпати”, відділення “Дружба”, Ялта, Крим, Україна (включено у План проведення НМК та НПС із проблем вищої освіти і науки ПВС у системі МОН України на 2009рік, п.70, стор.11).

Однак до цього часу продовжується дискусія щодо назви Хартії Університетів України. Просимо висловити Вашу думку із зазначеного питання.

 

З повагою,                                                                                                                                         Оргкомітет

 

 

 

 

Організатори конференції мають за честь запросити Вас до участі у Міжнародній науково-практичній конференції “Ольвійський форум – 2009: стратегії України в геополітичному просторі”, яка відбудеться 11-14 червня 2009 р. (санаторій “Курпати”, відділення “Дружба”, Ялта, Крим, Україна).

МЕТА ТА ТЕМАТИКА КОНФЕРЕНЦІЇ
Всеукраїнська дискусія із залученням світового досвіду та прийняття Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”, Програми Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України” та рішення про утворення Асоціації Університетів України (АсУУ) із окресленням основних стратегій геополітичного розвитку України у контексті таких проблем (назви секцій):

 • академічні свободи та університетська автономія;
 • витоки цивілізаційного процесу: історичний аспект;
 • державотворення: політологічний та соціологічний аспекти світового та вітчизняного досвіду;
 • геополітичні виклики України: ресурси забезпечення соціально-економічного розвитку;
 • екологічний вимір впливу України на геополітичний простір;
 • освіта й інформаційні технології у розвитку суспільства;
 • мовно-культурна політика;
 • сучасна юриспруденція;
 • ресурсозбереження та трибологія;
 • радіаційна і техногенна безпека людини та довкілля;
 • Чорне море в Європейському контексті: від передісторії до середньовіччя;
 • прикладна механіка та міцність конструкцій.

Формат проведення конференції спрямовано на досягнення полідисциплінарного дискурсу, що з погляду різних наукових напрямів висвітлює центральну проблему.

РОБОЧІ МОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ
Українська, англійська, російська

ВАЖЛИВІ ДАТИ
Просимо звернути увагу на дати!
Перше інформаційне повідомлення – Звернення до ректорів університетів України, Запрошення, реєстраційна картка на конференцію та проекти  Хартії Університетів України  “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”, Програми Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України– до 28.02.2009 р.
Подання реєстраційної картки (заявки) на конференцію – до 15.04.2009 р.
Друге інформаційне повідомлення – до 15.04.2009 р.
Розсилка договору на покриття загальних витрат (за запитом) – з 25.03.2009 р.
Подання пропозицій та зауважень до проектів Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”, Програми Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України– до 11.05.2009 р.
Подання тез та текстів статей – до 15.04.2009 р.
Оплата за участь у конференції – до 19.05.2009 р.
Розсилка індивідуального запрошення на конференцію (за запитом) – з 15.05.2009 р.
Початок реєстрації учасників – 11.06.2009 р. з 7:30
Початок роботи конференції, надання програми та матеріалів форуму – 12.06.2009 р. о 9:30

Прохання дотримуватися термінів щодо подання: реєстраційних карт, пропозицій та зауважень до проектів Хартії Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта”, Програми “Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України”, тез і текстів статей, оплати організаційного внеску.

За додатковою інформацією можна звернутися:

 • за телефоном: 8 (0512) 76-55-99 (відділ аспірантури), 76-55-77 (міжнародний відділ),

50-03-32 (проректор), 50-03-33 (ректор)

 • за поштовою адресою: Чорноморський державний університет імені Петра Могили,

вул. 68 Десантників, буд. 10, м. Миколаїв, 54003, Україна

 • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 • Web: http://moodle.kma.mk.ua, http://www.kma.mk.ua

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

 • Пленарна доповідь – до 30 хвилин
 • Доповідь – 8-10 хвилин
 • Виступ – 5-7 хвилин
 • Обговорення – до 5 хвилин

ТЕХНІЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ЗАСОБИ

 • комп’ютерне проекційне обладнання, відеопроектор
 • комп’ютер (ноутбук)

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВНЕСОК
Для учасників конференції загальний внесок складає 100 грн. В оплату входить:

 • бронювання та проживання в готелі (три ночі, місце у двомісному номері з 8:00 11 червня до 8:00 14 червня);
 • публікація у журналах, що включені до переліку ВАК України (серії: економічні, педагогічні, історичні, політичні науки, екологія, техногенна безпека, новітня філологія, філологія та мовознавство, комп’ютерні технології, “Українське право”, трибологія, проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, методи розв’язування прикладних задач механіки деформівного твердого тіла) та збірках (серії: філологія та літературознавство, правознавство);
 • брошура “Хартія Університетів України “Академічні свободи, університетська автономія та освіта” та Програма Рамки пріоритетних дій “Втілення в життя Хартії Університетів України;
 • триразове харчування (вартість харчування визначена санаторієм “Курпати” станом на 31 січня 2009 року. Можливі незначні уточнення на час проведення конференції;
 • кава, чай та печиво;
 • програма та додаткові матеріали форуму.

Примітки

 • копію платіжного доручення необхідно мати при реєстрації учасників конференції;
 • у випадку відсутності учасника конференції з причин, незалежних від оргкомітету, перераховані кошти не повертаються;
 • договір надсилається учасникам після отримання оргкомітетом заявки на участь у конференції;
 • акт виконаних робіт видається під час проведення конференції;
 • квитками на проїзд учасників конференції оргкомітет не забезпечує.

Гроші надсилати за адресою:
ЧДУ імені Петра Могили, 54003, вул. 68 Десантників, 10,
код ЄДРПОУ 23623471, рах. № 35220001000060.
Банк ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, Інд. 236234714032,
СВ 100160589.
Призначення платежу: за участь у конференції.
Учасник отримує: програму конференції, журнал, додаткові матеріали форуму.

ПУБЛІКАЦІЯ МАТЕРІАЛІВ
Видання науково-методичного журналу “Наукові праці” за серіями “Економіка”, “Політологія”, “Історія”, “Педагогіка”, “Екологія”, “Техногенна безпека”, “Комп’ютерні науки”, “Філологія. Мовознавство” здійснюватиметься за вимогами ВАКу України (пункт 7 Постанови Президії Вищої Атестаційної Комісії України від 10.02.1999 р. № 1-02/3; Бюлетень ВАК України. – 2000. – № 2. – С. 61-62; Постанова Президії ВАК України від 15.01.2003 р. №7-05/1), за серіями “Правознавство”, “Філологія. Літературознавство” або у фахових виданнях “Новітня філологія, “Українське право”, “Проблеми трибології”, Проблеми обчислю-вальної механіки і міцності конструкцій” та “Методи розв’язування прикладних задач механіки деформівного твердого тіла”. Наукові статті повинні мати такі необхідні елементи: постановка проблем у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми і на які опирається автор; виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття; формулювання цілей статті (постановка завдання); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки дослідження і перспективи подальших розвідок в обраному напрямку.
До участі в публікаціях журналу запрошуються автори-вчені, освітяни, здобувачі, науковці зарубіжжя. До редколегії журналу текст статті надсилати електронною поштою або на дискеті (назва файлу – транслітерація прізвища автора латиною) та в роздрукованому вигляді (2 примірники). Вимоги до набору:

 • роздрук – формат А4, гарнітура – Times New Roman; кегль – 12; інтервал – 1,5;
 • електронний варіант – у редакторі Word на дискеті; а також фото автора (авторів) і коротке резюме про їх наукову діяльність (науковий ступінь та звання, коло наукових інтересів);
 • на початку кожної статті обов’язково вказується прізвище та ініціали автора (авторів), назва організації, місто, країна, код УДК, назва статті, анотація (до чотирьох речень) українською, російською та англійською мовами, ключові слова. Далі надається текст статті. У статтях обов’язкове посилання у квадратних дужках на літературні джерела (8 та більше), які перелічуються після слова “Література”, за порядком посилань на них у тексті або за абеткою. Графічний матеріал та фотокартки надаються в окремих файлах у форматах *.tif, *.pcx, *.bmp, *.cdr. Формули робляться окремим рядком за допомогою MS Equation. Діаграми – за допомогою MS.

Публікація матеріалів секції № 9 буде здійснена в міжнародному науковому журналі “Проблеми трибології” (Problems of Tribology). Матеріали надсилаються в редакцію журналу за адресою: Україна, 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, Хмельницький національний університет, редакція журналу “Проблеми трибології”, тел. (0382) 72-81-82, e-mail: tribo@beta.tup.km.ua або tribosenator@gmail.com. Вимоги до оформлення статей розміщені на сайті журналу: www.tup.km.ua/science/journals/tribology.