1.2. Переклад українською мовою PDF Друк Написати листа

Шановний професоре Клименко, шановний Ректоре,

Дозвольте нам скористатися цією можливістю висловити своє захоплення, що ваш університет приєднався до тих, хто підписав Велику Хартію Університетів (Magna Charta Universitatum). Велика Хартія Університетів визначає фундаментальні принципи та цінності Університету, які протягом століть формували основу для наукового та соціального прогресу нашого суспільства. Підписанням Великої Хартії Університетів Ваш університет взяв на себе зобов'язання дотримуватися цих принципів і цінностей.

Місія Спостережної Ради Великої Хартії Університетів (Magna Charta Observatory) полягає в тому, щоб заохочувати, захищати та зміцнювати фундаментальні принципи і цінності, а особливо автономію навчальних закладів та академічну свободу, шляхом об'єднання університетів, що підписали Хартію, тим самим утворюючи співтовариство, яке має спільні цілі. Роль Спостережної Ради полягає в тому, щоб діяти

• в якості консультанта для університетів, міністерств та інших зацікавлених сторін у галузі вищої освіти в якості мозкового центру, пов'язаного з Великою Хартією Університетів
  • в якості організатора різноманітних конференцій, семінарів, літніх шкіл і т. д.
  • в якості посередника у разі конфлікту чи спору.

Крім того, кожного року ми робимо цілу низку публікацій із широкого кола питань, які становлять інтерес для університетів, що підписали Хартію, і для усього світу вищої освіти. Немає сумніву, Ви вже мали можливість скористатися нашими пропозиціями.

Основними бенефіціаріями роботи Спостережної Ради є університети, що підписали Хартію. Ми цілеспрямовано пропонуємо всі наші послуги, надаємо всі наші публікації та організовуємо конференції безкоштовно для університетів з метою сприяння включенню кожного з університетів-підписантів до нашої роботи незалежно від їх фінансових можливостей. Наша робота в даний час повністю фінансується італійською владою, якій ми дуже вдячні. Проте ми, на жаль, зазнаємо деяких «болісних» скорочень у нашому бюджеті – у той час, як робоче навантаження Спостережної Ради зростає.

За вищезазначених причин ми вирішили підтримувати нашу політику збереження всіх наших пропозицій безкоштовно і ми не стягуємо плату за членство будь-якого з університетів-підписантів. У зв’язку з цим ми хотіли б просити Вас розглянути питання про те, чи було б доцільно для вашого університету робити добровільний внесок до Спостережної Ради Великої Хартії Університетів від 500 до 1000 євро, бажано на щорічній основі. Будь-який внесок з вашої сторони рішуче підтримає нашу діяльність.

Якщо ви у змозі надати допомогу і підтримку Спостережній Раді, ми хотіли б попросити Вас зв’язатися з нами електронною поштою, щоб ми могли повідомити Вам деталі переказу грошей до нас. Зайве говорити про те, що в разі неможливості для вашого університету зробити добровільний внесок, це не матиме ніякого впливу на наші послуги та підтримку для вас.

Ми також хотіли б просити Вас розглянути можливість надати розголосу тому факту, що Ваш університет є серед тих, хто підписав Велику Хартію Університетів. Це може, наприклад, бути зазначене у будь-якій з Ваших  публікацій. Ми додаємо адресу, яку просили б включити до Вашої домашньої сторінки з посиланнями на наш сайт: www.magna-charta.org. Ми були б дуже вдячні Вам, якби Ви розмістили це посилання на головній сторінці веб-сайту Вашого університету.

Ми хотіли б також зазначити, що Ви, звичайно, маєте можливість зв’язатися з нами у будь-який час, якщо у Вас є питання. Будь ласка, також звертайтеся до нас, якщо Ви вважаєте, що ми повинні активізувати нашу співпрацю з Вашим університетом, якщо Ви хочете, щоб представник Спостережної Ради взяв участь у великому заході у Вашому університеті, або якщо Ви хотіли б прийняти в себе засідання Спостережної Ради Великої Хартії, або якщо Ви хотіли б обговорити організацію будь-якого конкретного заходу в співпраці з нами.

Ми безмежно вдячні за Вашу підтримку і сподіваємося привітати Вас знову в місті Болонья на одній із наших щорічних конференцій або на будь-якому іншому заході, що ми організуємо.

З повагою,

Президент Ради               Майкл Декснер